- Плодові дерева
- Абрикос
Абрикос Червонощокий
Власникам присадибних ділянок не треба йти в магазин, щоб поласувати стиглими, соковитими плодами. Для цього достатньо купити саджанці абрикоса Червонощокий і висадити їх в своєму саду.
Посадка цього сорту відрізняється своїми особливостями, заснованими на характеристиках. Перед тим, як замовити саджанці абрикоса Червонощокий, варто ознайомитися з рекомендаціями про посадку дерева.
Особливості сорту
Абрикос Червонощокий офіційно культивується з 1947 року. Він має яйцеподібні плоди по окрасу яскраві, оранжеві з червонуватим рум'янцем. Вони дуже ароматні, мають чудовий солодкий з кислинкою смак. М'якоть плодів - світла, оранжевого відтінку. Шкірочка щільна, тонка, оксамитова на дотик.
Дерево дуже високе, більше 4 м, пишне, з закругленою формою крони. Не боїться посухи, вимагає полив тільки в період цвітіння. Також перевага цього абрикоса - дерево самоплідне. Завдяки цьому не потрібна додаткова посадка запилювачів. Більш того, дерево саме здатне послужити обпилювачем.
Пізній термін цвітіння оберігає дерево від весняних заморозків, а середній термін визрівання плодів дозволить ласувати ними вже в кінці липня. Перший урожай можна отримати вже на 3 рік після посадки. Рясне плодоношення при цьому змінюється періодом відпочинку.
До недоліків можна віднести погану морозостійкість сорту.
Під час висадки в холодних регіонах великий ризик загибелі дерева від морозу. Також сорт погано переносить зайву вогкість. В умовах надто частих дощів і туманів абрикос Червонощокий частіше піддається захворюванням.
Посадка абрикоса
Після покупки саджанців абрикоса Червонощокий важливо правильно його висадити в грунт.
У різних регіонах термін висадки відрізняється:
- Південні регіони - на початку жовтня.
- Північні регіони - навесні, відразу після сходу снігу, до набрякання бруньок.
- Середні регіони - як осіння, так і весняна посадка в залежності від погоди.
Якщо очікуються ранні заморозки, посадку рекомендується відкласти на весну.
Місце краще вибирати рівнинне або на височині. Надлишкова волога в низині може нашкодити дереву. При посадці необхідно додати в яму для саджанця суперфосфат, деревну золу, компост. Перед посадкою коріння рослини необхідно занурити в водно-глиняний розчин сметанною консистенції.
Замовити саджанці абрикоса Червонощокий рекомендується всім любителям фруктів. Цей сорт досить невибагливий, при нескладному регулярному догляді приносить багато врожаю. Крім того, дерева красиві як навесні, в період цвітіння, так і влітку, з червонощокими плодами. Універсальність плодів порадує запасливих господинь.
Абрикоси цього сорту можна як вживати в свіжому вигляді, так і використовувати для приготування різних страв або консервації на зиму.